Sok Noni – w Czym pomaga ?
Czerwiec 11, 2016

Noni, a właściwie morwa indyjska to roślina, której mieszkańcy Dalekiego Wschodu od wieków używają w ludowej medycynie. W Polinezji noni jest uważana za kompleksowo działający lek, niemal na większość występujących tam dolegliwości. Do sporządzania leczniczych preparatów wykorzystywana jest cała roślina, jednak to owoce i sok z nich pozyskiwany uważane są za jej najcenniejszą część.

W jakich dolegliwościach może pomóc sok z owoców noni? Lista jest niezwykle długa, więc warto wymienić te najważniejsze. Po pierwsze to choroby układu pokarmowego. Sok noni dzięki swojemu antybakteryjnemu działaniu czyści przewód pokarmowy z drobnoustrojów i pasożytów. Co więcej, pomaga również w trawieniu, sprzyjając wydzielaniu enzymów. Pozwala to na łatwe przyswajanie przyjmowanych pokarmów.

Kolejną istotną dolegliwością, która może być eliminowana przy pomocy soku noni to choroby systemu immunologicznego, a w szczególności alergie. Sok dzięki zawartych w nim aktywnym składnikom normalizuje działanie układu odpornościowego, który staje się mniej nadpobudliwy i zaczyna rozróżniać czynnik szkodliwe od neutralnych i pozytywnych.

więcej informacji na stronie: http://www.lubienoni.pl/